POČETNA ONLINE prodaja stari FORUM Tekstovi Galerija Pretraga AKVARIJUM CENTAR FB stranica FB slike akvarijuma August 19 2019 20:52:19
Akvarijum Centar

Juwel akvarijumi

Ponuda ribica - cene

Baner

Atman EF-4

Izrada akvarijuma

Vidi temu
Aqua art - saveti i ideje za akvaristiku | BILJNA AKVARISTIKA | Baza biljaka
Stranica 1 od 2 1 2 >
Autor Hemianthus callitrichoides-Cuba
Zozi
Član

Reputacija: [ +5 ]
Registrovan: 11.10.07
Upisano u 29-10-2007 23:38
Hemianthus callitrichoides - Cuba mnogo lepa biljka prednjeg plana,trazi dosta svetla,ako ja aq dubok mislim preko 50cm.Neznija od glossostigme,zbog tankog korena.Kada krene laksa je za odrzavanje od glosso.Podloga nebitna,imam samo pesak kvarcni bez gline ,zemlje ili djubriva.Nedeljno dodajem sera florena djubrivo.Idealna za tepih.Temperatura vode 25 stepeni.Tek kad sam stavio MH 150W dobija gustu formu.Dodajem co2.Zaboravio da dodam da ne podnosi corydorase tj.cistace koji riju podlogu i izbacuju je na povrsinu aq.Ovo sa cistacima ne mora da znaci dok se biljka ne ukoreni,ali mnogo otezavaju proces.Rasadjuje se pincetom kao i glossostigma elatinoides,marsilia hirsuata tj patuljaste biljcice prednjeg plana.
Zozi dodata sledeća slika:

../forum/attachments/08.jpg
461x346 [JPG]

Izmenio Zozi u 08-11-2007 00:23
Pošalji privatnu poruku
Autor Zozi1 HC
Baia
Član

Reputacija: [ 0 ]
Registrovan: 10.07.07
Upisano u 29-10-2007 23:43
Ko je autor ovog teksta?
Pošalji privatnu poruku
Autor Zozi1 HC
Zozi
Član

Upisano u 29-10-2007 23:53
zozi1 to su moja iskustva sa tom biljkom vezano za temu Biljke prednjeg plana u aquascapingu.Od skoro clan.Ponavljam moja licna iskustva.Sest meseci experimentisem sa sijalicama raznim i uslovima u aq.Mislim da lepo raste sto se vidi na fotogrefiji.Amater u fotografisnju digitalnim aparatom.
Izmenio Zozi u 30-10-2007 00:30
Pošalji privatnu poruku
Autor Zozi1 HC
cveks
Član

Registrovan: 20.09.07
Upisano u 30-10-2007 02:00
cekam i ja da mi stigne HC pa cu malo da eksperimentisem sa njom u aq od 25 litara u koji planiram da je slozim happy
slobodan@cvetic.com Pošalji privatnu poruku
Autor Zozi1 HC
Zozi
Član

Upisano u 30-10-2007 17:29
Ne gubiti zivce ako odmah ne krene sa sirenjem.Upocetku dugo mi je stagnirala.Propale mi cetiri saksije a tek peta uspela.Najveci neprijatelj cistaci ribice, svetlo alge.Od pet korencica za rasad primi se jedan.Tropica je pakuje u mrezastu plasticnu saksiju Rataj u plasticnu providnu kutiju.Na kraju HC nagradi Prelepim tepihom koji se lakse odrzava u odnosu na vec pomenute bilke prednjeg plana.Savet rasadjiveti pred gasenje svetla u aq.veca sansa da ostane u podlozi.Pojedine ribice tipa algara ,ancistrusa, lisica itd jeduci alge je pomeraju i ona izlazi na povrsinu.Pred gasenje vece sanse da se malo koren pricvrsti.Mada uvek neki koren ispliva.Duzina korena od 2-3 cm.Pincetom se on malo osteti.Stavi u pocetku sera tabletu za brzi rast na dubinu od 2cm otprilike.Kasnije ne treba stavljati tablete za nju samo tecni fertilizer.Moj izbor je serra florena posto je u Srbiji lako dostupan.Sto vise rasadi u pocetku gde vidis list i koren seckaj makazama i ubacuj u podlogu pincetom na 1-2cm udaljenosti otprilike.Od 4 zasada uspe 1.Najlepsa prednja biljka po meni.Mozda previse opsiran tekst ali mozda nekome pomogne da ne odustane od nje,malo je zastupljena u aqvarijumima kod nas u Srbiji.Aq mi je 350l 50cm visina kod plicih i manjih aq.verovatno ce lakse napredovati.
Izmenio Zozi u 31-10-2007 02:31
Pošalji privatnu poruku
Autor Zozi1 HC
Vojs
Član

Reputacija: [ +3 ]
Registrovan: 14.03.07
Upisano u 31-10-2007 12:26
Zozi 1 odli?an post. razz

Daj sliku celog akvarijuma, iz ovog to se vidi izgleda super. namig
Pošalji privatnu poruku
Autor Zozi1 HC
Zozi
Član

Upisano u 31-10-2007 16:51
sada je vec drugi setup evo starog setupa.Izbacio neke echinodoruse zbog zaklanjanja svetlosti niskim biljkama .Radim na zadnjim biljkama tipa POGOSTEMON STELLATA(EUSTERALIS) i Rotala spec.NANJENSHAN(Mayaca sellowiana).Ovo je slikano pre jedno mesec dana .Prvi put sa digitalnim aparatom inace jos nisam provalio aparat.
Zozi dodata sledeća slika:

../forum/attachments/888.jpg
461x346 [JPG]

Izmenio Zozi u 02-11-2007 17:45
Pošalji privatnu poruku
Autor Zozi1 HC
Vojs
Član

Upisano u 31-10-2007 19:14
Jesmo malo otili off topic, ali je vredelo. Akvarijum mi se nogo svi?a.

Moda su prelazi malo ve?i, mislim od niskih biljaka ka Echinodorusima ali je sve drugo jako jako dobro. Lepe biljke i vidi se da su zdrave i lepo rastu.

Mogao bi da stavi jo neku sliku (ako ima) u novu temu na podforumu Predstavljanje akvarijuma.

A novi setup, sa biljkama koje si pomenuo zvu?i zanimljivo.
Pošalji privatnu poruku
Autor Zozi1 HC
etrarkia
Član

Registrovan: 04.07.07
Upisano u 31-10-2007 19:35
Daj samo neke bolje fotografije od onih sa Akvaristike.org.
Pošalji privatnu poruku
Autor Zozi1 HC
Zozi
Član

Upisano u 31-10-2007 23:09
Shvatio da se udaljavamo od teme ali urednik trazio sliku.Predstavicu aq.samo da provalim kako se na ovom sajtu to radi.Slikao mnogo ali stvarno nisam provalio opcije aparata pa nastupili problemi refleksija,mutne slike zato ova slika iz ugla.Urednik je u pravu zbog prelaza naglih ali u pocetku formiranja aq.situacija na trzistu biljaka katastrofalna.Daj sta das samo da je zeleno.U pitanju su bile male biljke , za neke nisam verovao da ce se primiti pa sam uzeo vise vrsta za svaki slucaj,neke su propale itd.Rubin,Ozelot bio pikolo , pa dzin sada ga nema u novom setapu.Neke mi se nisu svidele zbog korencica dugih.Tako je i onaj zuti poceo sa vise biljaka sada radi sa manje.Sada u planu prvom bice HC pa mali pogestemon helferi.Mozda srednja da bude Hemianthis micranthemoides posto se Umbrosum povija i lepi za podlogu svojim korenima.Aq ima terase od mangro panjeve celom duzinom u dva reda al se ne vide od biljaka.Odoh u sirinu i udaljih se od teme postavicu AQ na sajt.
Etrarkia imam za tebe predlog niska biljka zove se Utricularia graminifolia niska biljka travkasta.Mislim da ce ti trebati MH svetlo za tu biljku kao i za druge niske opet zavisi od dubine ali tacno se provali ko je koristi, ko ne .MH prikuje glosso tj nisko bilje za podlogu .
Pazi mozda biljka generalno sporo raste kao marsilea hirsuta.Ipak sam se vratio temi .
Izmenio Zozi u 01-11-2007 01:59
Pošalji privatnu poruku
Autor Zozi1 HC
Kuzman
Član

Reputacija: [ +7 ]
Registrovan: 13.03.07
Upisano u 31-10-2007 23:18
Sve je to lepo zozi, i uticularia i helferi, ali gde to kod nas naci?Ako imas informaciju gde toga ima pusti pp..hejhej..Inace ozelot i rubin su fenomenalni na prethodnoj slici
www.aquascaping.rs Pošalji privatnu poruku
Autor Zozi1 HC
Zozi
Član

Upisano u 31-10-2007 23:45
Valjda sam uspeo da ti posaljem P.P.
Pošalji privatnu poruku
Autor RE: Zozi1 Hemianthus callitrichoides
adzigogov2001
Član

Registrovan: 06.09.07
Upisano u 01-11-2007 08:51
Ma daj ne PP vec 2 PP haha

a ovaj savet za ovu:
Etrarkia imam za tebe predlog niska biljka zove se Utricularia graminifolia niska biljka travkasta>
Nije li ova carnivorna insektojed.. treba hraniti sa sitnim musicama?
Pošalji privatnu poruku
Vojs
Član

Upisano u 01-11-2007 09:22
adzigogov2001 je napisao/la:
Ma daj ne PP vec 2 PP haha

a ovaj savet za ovu:
Etrarkia imam za tebe predlog niska biljka zove se Utricularia graminifolia niska biljka travkasta>
Nije li ova carnivorna insektojed.. treba hraniti sa sitnim musicama?

Ona jede male kozice hahahahahaha

Sasvim lepo preivljava na svetlu i uz CO2- fotosinteza... A insekti su dodatna prihrana, koja ne uti?e mnogo na njen rast i nije neophodna.
Pošalji privatnu poruku
lajson
Član

Registrovan: 21.05.07
Upisano u 01-11-2007 14:16
Kuzmane ni kod nas nije nita bolje. Ako ho?e neto ekstra mora potegnut preko grane ili kod nekog dareljivog kolege.
Zozi lijep ?lanak. A jo ljepe je to da daje podrku da ne odustajemo. Kod mene stoji ve? mjesec, a moda i vie dana i toliko sporo napreduje da se pitam napreduje li uop?e ili stagnira.
Kod mene glosa luduje u svakom akvariju, a HC niti makac. O sa?enju da ne pri?am. Glosa bez po muke, a HC uop?e ne znam kako da je primim, ta da upiknem u podlogu. Pokuao sam saditi male grmi?e, no to mi se ?ini neefikasno, a bilj?icu po bilj?icu je totalna katastrofa.
Jo jednom razz za ?lanak.
Pošalji privatnu poruku
Zozi
Član

Upisano u 01-11-2007 22:26
Ne znam stvarno al kod mene je poludela od svega 4cm x 4cm otprilike rasirila se i sada pomeram glosso kako bi HC imala mesta da se siri.Interesantno kada hc naidje na prepreku mislim biljku ona se siri ispod npr lista samolusa dok gloso trazi svetlo i raste uvis.Vise posla onda mora da se rasadjuje tj sisa.Generalno kada krene lakse se odrzava od glossostigme.Mada mi je na sredini aq MH.Pomerio sam panjeve i iscupao dosta glosso kako bi se HC sirila.Dvoumim se da stanem sa glossom i ostavim samo HC.Veceras cu da postavim slike .Experimentisi dalje sta da ti kazem drugo.Prosao kroz tu fazu.
Pošalji privatnu poruku
Zozi
Član

Upisano u 01-11-2007 22:32
Mislim da ne treba grm saditi nego koren po koren samo da ima malo zelenog listica .Sada izvucem busen koji je kod prednjeg stakla iseckam sto vise stavim u plitku posudu i kao redenik ubacujem u podlogu sa pincetom.Samo strpljenje.Probao sa 4 neonske sijalice 120cm prvo su bile bezveze neke,posle arcadia 1 origimal tropical 2 fresh water 7500K mirovala kasnije dodajem jednu arcadia marine za morske aq. 10000K.Snimajuci neka takmicenaja i strane postavke - mirovala kupujem MH Arcadia 150W pocinje da daje rezultate ali napadaju alge ko lude za dva dana podloga zelena nju cistim sa svim i svacim,smanjujem period osvetljenja menjam vodu na dva dana otprilike 30-40 % pocinje da se siri.Podloga mi je bez zemlje,tresetnih ploca i djubriva.Sitan kvarcni pesak dubina 2-3cm pa preko njega crni kvarcni pesak Prodac samo zbog estetike.
Izmenio Zozi u 02-11-2007 18:18
Pošalji privatnu poruku
Autor RE: Hemianthus callitrichoides-Cuba
paleoglodit
Član

Registrovan: 18.10.08
Upisano u 17-08-2009 22:29
Evo malo uvelicano da prodje vremebiggrin
paleoglodit dodata sledeća slika:

../forum/attachments/127_1.jpg
800x600 [JPG]

Izmenio paleoglodit u 17-08-2009 22:31
toddush@hotmail.com Pošalji privatnu poruku
Piton ex Fantom
Član

Registrovan: 15.03.07
Upisano u 18-08-2009 11:49
Evo i od mene jedne slicke
Piton ex Fantom dodata sledeća slika:

../forum/attachments/bocno2_1.jpg
560x480 [JPG]
Pošalji privatnu poruku
Desetoprsti
Član

Reputacija: [ +16 ]
Registrovan: 25.04.08
Upisano u 18-08-2009 12:05
:realbiggun:

Pošalji privatnu poruku
Stranica 1 od 2 1 2 >
Idi na:
Meni
ONLINE prodaja
stari FORUM
AKVARIJUM CENTAR
Akvarijum Centar
Izrada akvarijuma
Održavanje akvarijuma
Juwel akvarijumi
Slike akvarijuma
AKCIJE, AC
Akvarijumske ribice
3D pozadine
PostExpress
KATEGORIJE PROIZVODA - najprodavanije
Kompresori Resun LP
Kanister filteri za akvarijum
Pumpe za fontane
Tetra Diskus
Kvarcni pesak za akvarijum
Oprema za akvarijum

Prijava
Korisniko ime

Lozinka

Zaboravili ste lozinku?
Zatraite novu OVDE.

Gosti: 178
Nema članova prisutnih

Registrovanih: 2,771
Neaktiviranih članova: 0
Najnoviji: Akvarijum Studio

Zadnji članci
Vrste i uzgajanje sl...
Proizvodjac za CO2 (...
Kozice za akvarijum ...
Lepljenje (pravljenj...
Kompakt Fluorescentn...
Postizanje efekta du...
Vodene paprati - Tip...
Filtracija u nature ...
T5 (HO) i T8 rasvjeta
Trimovanje biljaka u...
CO2 drop checker
Trimovanje stabljika...
Iwagumi - odrzavanje...
Alge i biljke
Iwagumi - kreiranje ...
Principi i tehnike u...
Iwagumi - principi p...
PPS-pro na?in doziranja
Odgovarajuce doziran...
Put do finalnog izgl...
Razvoj supstrata u "...
Identifikacija mahovina
Nature aquarium, aqu...
Tajne holandskog sti...
DIY Makroelementi st...
Principi aquascapinga
Low light biljni akv...
Biljke prednjeg plan...
Zid od mahovine
Dugorocno odrzavanje...
Filtracija u biljnom...
Metal halogena - MH ...
Drvo i bilje na njemu
Neocaridina denticul...
Rastvorljivost gasov...
EI sistem doziranja
Kontrola algi u bilj...
Cryptocoryne - prepo...
Znacaj mikro i makro...
DIY neonsko osvetljenje
Podloga u akvarijumu
Slama u borbi protiv...
Biotopski akvarijum ...
Supstrat za cvece ka...
Uzgoj biljaka u Hydr...
Aquascaping
Kamen i drvo - dekor...
Sezona biljaka
Razmnozavanje akvari...
Otvoren akvarijum
Osvetljenje za akvar...
Dodavanje CO2 u akva...
Makro i mikro elementi
Vrste algi

Akvarijum Centar 1, ADRESA: Ugrinovačka 116 f, Zemun, Beograd, PAK 200461, Srbija, TELEFON: 065 / 82 52 755 FAX: 065 / 82 52 755 EMAIL: akvarijumcentar1@gmail.com MATIČNI BROJ: 64401467 PIB: 109748569 RADNO VREME: radnim danima 10:00–20:00, subotom 10:00–16:00,