POČETNA ONLINE prodaja stari FORUM Tekstovi Galerija Pretraga AKVARIJUM CENTAR FB stranica FB slike akvarijuma April 20 2019 18:51:29
Akvarijum Centar

Juwel akvarijumi

Ponuda ribica - cene

Baner

Atman EF-4

Izrada akvarijuma

Vidi temu
Aqua art - saveti i ideje za akvaristiku | BILJNA AKVARISTIKA | Aqua-art contest 2008
Stranica 2 od 2 < 1 2
Autor RE: Aleksandar - Discus Forest
sejn
Član

Reputacija: [ 0 ]
Registrovan: 01.02.08
Upisano u 03-09-2008 12:29
Diskusi su vrhunac AQ sto se riba tice,cuvao sam ih dosta dug period dok nisam video biljneAQ. Ali jedno i drugo nikako neide zajedno,diskus je riba koju moras bukvalno da tovis a to je nemoguce u biljnom AQ probali smo to sto puta i naravno nismo uspeli.Ko voli diskuse morace da se iskljucivo posveti samo njima,eventualno se moze ubaciti kriptokorina i valisnerija koju oni nece dirati sve ostalo nazalost otpada.
Pošalji privatnu poruku
Aleksandar
Administrator

Reputacija: [ +13 ]
Registrovan: 09.03.07
Upisano u 03-09-2008 13:24
Ovo je akvarijum za tovljenje diskusa. I u njemu su od marta do avgusta napredovali sa 3cm na 11cm.
Zato i izbor bilja i jeste kakav jeste i postavka jeste kakvu je vidite, bolje nije moglo. Jer diskusi su svinje.
Kada ih idu?u put budem gajio, bi?e to u praznom akvarijumu bez rasvete.
Pošalji privatnu poruku
sejn
Član

Registrovan: 01.02.08
Upisano u 03-09-2008 20:11
Oni su za to vreme super napredovali.Dobro je da si uopste uspeo da odrzis AQ stim biljem.Ja sam ih tovio do 13-14 cm i onda matice ubacivao u mrestilista a ostale ubacivao u ukrasni AQ i nastavio da hranim suvom hranom.
Pošalji privatnu poruku
deep blue
Član

Registrovan: 24.08.07
Upisano u 04-09-2008 01:19
Discusi u prirodi imaju velicinu 10-12cm u telu +rep koji nije toliko dugacak kao kod hibrida.Gledao sam neke primerke prosle godine koji su stigli iz Kolumbije i neke iz Perua ove godine,ni jedan nije debeo ni velik....Heckeli hoce da budu nesto malo veci.Rezime je da mislim da stavljamo previse diskusa u akvarijume,previse hranimo govedjim srcem (moze to i drugacije) da bismo dobili ribu od 15-20 cm koja ume da bude kasnije i lenja na uparivanju i mrestu (onda hladimo vodu,brze bolje ubacujemo zivu hranu itd.).Kod mene su uredno rasli svi ehinodorusi,microsorumi,cripte,valisnerije,hygrophile,anubije,valisnerije,sagitarije,ceratopterisi,
i mozda jos nesto ali nemogu da se setim.Riba je bilo manje,hranjeni su 3-5 puta dnevno,nekada ni jednom srcem (discusfuter,enhitreja,glista,crne i crvene larve komaraca-smrznute,),dva puta nedenjno promena vode(bilo je i preskakanja),sada bih stavio i UV cev i meku vodu.Nisu bili ogromn (niti bolesni)i,bili su otprilike kao oni koje vidjam iz prirode ali bilje nije uopste raslo lose.Znam,kod nas je sto veci auto-to veci ponos ali ima to sve i drugu stranu price...
Pošalji privatnu poruku
Flok
Član

Reputacija: [ +3 ]
Registrovan: 03.05.07
Upisano u 04-09-2008 09:37
Link sto se tice prodajne velicine divljaka:

http://www.amazon-exotic-import.de/stocklist_AEI.htm

Mada je trenutno prosjecan od 13 - 16 cm, uglavnom sam ranijih godina pratio, od 14 - 18 cm. A izlovljavanja su s reda, odnosno sve cesca i veca pa je i tesko preteci tu velicinu posto je jako trazena. Cini mi se, da sam ranije nailazio na podatke za mnogo krupniju ribu hvatanu u prirodi?

No koliki nos toliki ponos. haha

Ima bar dva razloga za to da diskus 18 + cm, bude zapravo reprezent. Prvi je genetika i staniste. Svaka riba koja je porasla ima vise sansi za opstanak, odnosno zdravija riba sada znaci vislja, jaca, pogodnija za odabir od druge pri uparivanju posto nagon uvijek bira jacu odnosno najjace jedinke.
Drugi razlog je povrsina sa koje mladj pase mukus. Roditelj koji je zakrzljao tesko moze na sebe primiti 250 - 300 mladunaca koliko zdrava, u kondiciji riba prosjecno baci jaja. A cim je toliki prosjecan broj, znaci ce da je u nagonu da bude toliki, iako znamo da mnoge ribe bacaju ogroman broj ikre jer mnoga nece prezivjeti posto je prepustena matici, odnosno sama sebi. Kod mnogih ciklida je pak slucaj da se roditelji brizljivo staraju o svojim potomcima, iako kasnije u rasti mnoga nastrada.

Na stranu sto se diskus tovi. Ali on ima mali zeludac i jos kraca crijeva, pa je metabolizam, narocito pri temperaturama oko 30 C jako ubrzan. Nema skoro nikakvog problema ako se hrani 10 puta dnevno, samo je bitna kolicina. No, iako je ciklid, iako ?uka mnogo sa dna hrane, on zapravo jede koliko moze pojesti, brzo je i vari odnosno ne zadrazava je dugo u sebi.
Slazem se da je bolja raznovrsna ziva hrana no krava, no sta je tu je. Ali da je potrebna cesca ishrana jeste, jer ako zakrzlja jednom, za razliku od skalara koji uvijek moze poceti rasti, gotovo je.

Postoji fama, ustaljena predrasuda kod nas da diskus treba biti cak 8 cm kada postaje polno zreo, sa oko 10 mjeseci?! Ponajvise nasih ljudi je takvo iskustvo a koji su godinama tolike primerke samo imali. Na srecu siroka je prerija informacija sa neta, pa je dobro malo se infomisati. Narocito vidjeti iskustva svjetskih odgajivaca koji kazu nije rijedak slucaj da zenka koja baci ikru, poslije vrlo malo poraste, pa ako bi sa 8 cm bacila, tesko da ce preci ikad vise od 10 cm.

Volio bih od drugih cuti njihova iskustva kada su u pitanju diskusi tj. njihov rast po mjesecima. Ono sto sam ja donekle dobijao licno, a mnogo vise citao i pratio po stranjskim forumima kada su u pitanju reprezentativni diksusi, bilo je:

diskus od 3 mjeseca minimum 5 cm
diskus od 6 mjeseci minimum 9 cm
diskus od 9 mjeseci minimum 12 cm
diskus od 12 mjeseci minimum 14 cm
diskus od 18 mjeseci minimum 18 cm
itd

Ponavljam, kada su u pitanju reprezentativni diskusi sa rastom.

Dok su drugi, iz ukrasnih akvarijuma, bez svakodnevne promjene meke vode, uglavnom oko 13 - 15 cm kako kod nas tako i po svijetu. Ali to ne znaci da toliki i treba da budu. Stendker kao dobra odgajivacnica prodaje 3 hiljade komada u svakom momentu od 15 - 18 cm. I to od 200 do 600 evra po paru. Kod nas, i ne samo kod nas, nema toliko love, i imamo sto imamo, vise skart no ista drugo, mada se situacija popravlja.
Izmenio Flok u 04-09-2008 09:43
Pošalji privatnu poruku
Stranica 2 od 2 < 1 2
Idi na:
Meni
ONLINE prodaja
stari FORUM
AKVARIJUM CENTAR
Akvarijum Centar
Izrada akvarijuma
Održavanje akvarijuma
Juwel akvarijumi
Slike akvarijuma
AKCIJE, AC
Akvarijumske ribice
3D pozadine
PostExpress
KATEGORIJE PROIZVODA - najprodavanije
Kompresori Resun LP
Kanister filteri za akvarijum
Pumpe za fontane
Tetra Diskus
Kvarcni pesak za akvarijum
Oprema za akvarijum

Prijava
Korisniko ime

Lozinka

Zaboravili ste lozinku?
Zatraite novu OVDE.

Gosti: 132
Nema članova prisutnih

Registrovanih: 2,771
Neaktiviranih članova: 0
Najnoviji: Akvarijum Studio

Zadnji članci
Vrste i uzgajanje sl...
Proizvodjac za CO2 (...
Kozice za akvarijum ...
Lepljenje (pravljenj...
Kompakt Fluorescentn...
Postizanje efekta du...
Vodene paprati - Tip...
Filtracija u nature ...
T5 (HO) i T8 rasvjeta
Trimovanje biljaka u...
CO2 drop checker
Trimovanje stabljika...
Iwagumi - odrzavanje...
Alge i biljke
Iwagumi - kreiranje ...
Principi i tehnike u...
Iwagumi - principi p...
PPS-pro na?in doziranja
Odgovarajuce doziran...
Put do finalnog izgl...
Razvoj supstrata u "...
Identifikacija mahovina
Nature aquarium, aqu...
Tajne holandskog sti...
DIY Makroelementi st...
Principi aquascapinga
Low light biljni akv...
Biljke prednjeg plan...
Zid od mahovine
Dugorocno odrzavanje...
Filtracija u biljnom...
Metal halogena - MH ...
Drvo i bilje na njemu
Neocaridina denticul...
Rastvorljivost gasov...
EI sistem doziranja
Kontrola algi u bilj...
Cryptocoryne - prepo...
Znacaj mikro i makro...
DIY neonsko osvetljenje
Podloga u akvarijumu
Slama u borbi protiv...
Biotopski akvarijum ...
Supstrat za cvece ka...
Uzgoj biljaka u Hydr...
Aquascaping
Kamen i drvo - dekor...
Sezona biljaka
Razmnozavanje akvari...
Otvoren akvarijum
Osvetljenje za akvar...
Dodavanje CO2 u akva...
Makro i mikro elementi
Vrste algi

Akvarijum Centar 1, ADRESA: Ugrinovačka 116 f, Zemun, Beograd, PAK 200461, Srbija, TELEFON: 065 / 82 52 755 FAX: 065 / 82 52 755 EMAIL: akvarijumcentar1@gmail.com MATIČNI BROJ: 64401467 PIB: 109748569 RADNO VREME: radnim danima 10:00–20:00, subotom 10:00–16:00,