POČETNA ONLINE prodaja stari FORUM Tekstovi Galerija Pretraga AKVARIJUM CENTAR FB stranica FB slike akvarijuma June 18 2019 04:50:28
Akvarijum Centar

Juwel akvarijumi

Ponuda ribica - cene

Baner

Atman EF-4

Izrada akvarijuma

Vidi temu
Aqua art - saveti i ideje za akvaristiku | AKVARISTIKA - RAZNO | Akvaristika - Takmicenja i poznati svetski aquascaperi
Stranica 2 od 2 < 1 2
Autor RE: AAC 2010.
Akvarijum Centar Coa
Administrator

Reputacija: [ +12 ]
Registrovan: 09.03.07
Upisano u 27-06-2010 20:32
Onaj ko ne tolerise seksualne aluzije neka osudjuje. To nije pitanje za nas, nego za organizatore.

Mene bas zanima kako reagujes kad u svakodnevnom zivotu cujes neku "seksualnu aluziju." Jel ti se digne kosa na glavi i pritisak skoci, pa odes u Sigurnu kucu da se jadas kako je neko izgovorio rec sa "seksualnom aluzijom" ???

Nemoj da smo smesni. Evo ja cu na sledecoj AGA-i da posaljem akvarijum koji ima naslov sa seksualnom aluzijom, pri cemu nemam nameru da ikog ismevam. Jednostavno nek se shvati da sam opsednut seksualnom aluzijom happyhappyhappy I bas me briga, moja stvar, ko je zaludan, nek raspreda o tome.
Pošalji privatnu poruku
salmotruta
Član

Reputacija: [ +8 ]
Registrovan: 17.11.08
Upisano u 27-06-2010 20:57
Zelembacu,ako ti smeta i to shvatas toliko tragicno, ko sto rece Coa pravo u sigurnu kucu.Ko ima sta da pokaze taj se i pojavljuje i predstavlja to sto ima a vi kriticari nebitnih stvari ovde ste samo i da kritikujete nebitne stvari.Nikog nisam hteo da uvredim. Dovidjenjahejhej
Pošalji privatnu poruku
Green Samurai
Član

Reputacija: [ 0 ]
Registrovan: 12.06.10
Upisano u 27-06-2010 21:51
Bojim se da od ovoga sigurne kuce nema.Neka je svakom svoje na cast.
Pošalji privatnu poruku
isnogood
Član

Reputacija: [ +6 ]
Registrovan: 13.07.09
Upisano u 28-06-2010 00:10
A ako su mislili da ismevaju ostatak sveta,isti vrlo dobro zna kakvi smo,upravo zbog ovakvih sprdacina.

Lupendrash, lupendrash da ne mogu da spavam od tvog lupendranja bre!
Ko zna kakvi smo? Kazi druze ko nas zna i kako nas je upoznao.

Jok, nego ce da budu aseksualne aluzije.

Imam 35 godina i vic koga se secam iz tog vremena je Tri debela nemca, a film Mamuti na ostrvu.
http://www.wkf.net/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=25:BELGRADE,%20SERBIA%202010&I Pošalji privatnu poruku
daweedpn
Član

Registrovan: 12.02.09
Upisano u 28-06-2010 04:01
Dajte bez sva?e i me?usobnog vre?anja.... Svako ima pravo krstiti svojih ruku delo (ovo je ?ak i dvosmisleno hahaha)... Niko od "pomenutih" nije o?ekivao da ?e posti?i neto na takmi?enju pa se zato o?igledno i igrao s imenom. Da je o?ekivao da ?e pobediti i iza?i u neki aqua magazin sigurno to ne bi ni uradio... S toga chill people...

Mada opet do nekle bi mi bilo glupo da ?okovi? na Wimbldonu publici kae da mu je omiljeni reditelj Isuko Karukiruku...
Izmenio daweedpn u 28-06-2010 04:07
Pošalji privatnu poruku
Brainman
Administrator

Reputacija: [ +7 ]
Registrovan: 08.03.07
Upisano u 28-06-2010 15:55
isnogood je napisao/la:
Imam 35 godina i vic koga se secam iz tog vremena je Tri debela nemca, a film Mamuti na ostrvu.

:boske:

Kakva tema, kao da ostvarujemo vrhunsko zapaane rezultate na svetskim takmi?enjima, jo zaradili i brdo para na njima, kada ono nita drugo do papiri?a sa natpisom i par kineskih makazica od po par eura...
Pošalji privatnu poruku
Green Samurai
Član

Registrovan: 12.06.10
Upisano u 28-06-2010 21:49
Ali,vidite,ja mislim i da jesu postignuti dobri rezultati.Ti su akvarijumi zaista lepi i to sam i rekao.Ono sto mi se cini bez ikakvog smisla je upravo naslov.Ali ako vam se ta vrsta humora dopada eto vam ga(jel dovoljno dvosmisleno?).Ipak i dalje mislim da ovakve stvari mogu da prodju ovde,ali nigde dalje.
Za kraj samo da kazem da sam gledao da ne uvredim nikog i to i sada cinim-ono u zagradi je da se vidi koliko je bez veze.Takodje nemam ni najblazu nameru da se nadalje prepucavam sa bilo kim u ovoj temi ma koliko da se trudio da bude sto duhovitiji.
Pozdrav

Pošalji privatnu poruku
isnogood
Član

Registrovan: 13.07.09
Upisano u 28-06-2010 23:51
Da li su imena ukusna ili ne je diskutabilna stvar. Stvar licnog afiniteta i pogleda na svet. Niti sam rekao da su OK, niti da nisu. Da li ima veze to sto pored imena stoji ime drzava, ima i nema.

Nikom necu da sporim nista. Svako ima svoju tacku gledista i ima pravo na istu i sve moze da bude diskutabilno, sve osim konstatacije da zbog takvih stvari, kao sto je onakvo ili ovakvo imenovanje akvarijuma napolju imaju lose misljenje o nama.
90tih nisam imao sta da jedem zbog drugih stvari, a ne zbog imenovanja akvarijuma.
http://www.wkf.net/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=25:BELGRADE,%20SERBIA%202010&I Pošalji privatnu poruku
pejc
Član

Reputacija: [ +11 ]
Registrovan: 14.04.08
Upisano u 29-06-2010 07:41
Tolika rasprava se pokrenula oko tako, po meni, banalne stvari kao to je naziv akvarijuma :smiley29: Recite mi kako se zove bilo koji od nagra?enih akvarijuma. Ko jo obra?a panju na to ve? dve nedelje posle takmi?enja? Sad je ta postavka sa tim imenom, za mesec dana druga sa nekim sasvim petim imenom. Skroz mi je to nepotrebna akcija osude autora.
I nikako se ne slaem da ?e neko vie ili manje da nas voli zbog naziva ne?ijeg akvarijuma.
Pošalji privatnu poruku
charuga77
Član

Reputacija: [ +4 ]
Registrovan: 17.11.09
Upisano u 29-06-2010 08:50
Pejc i mene ?udi da se raspravlja o ovome.
Aktivan sam na jo 2 foruma, Astro i RC avioni - to su hobiji vrlo sli?no ovom naem. Sve nas odlikuje strpljenje! Veruj mi, stajati celu no? uz teleskop i traiti jedva vidljivu galaksiju - nije za svakoga.

I periodi?no se javljaju ovakve rasprave na sva 3 foruma.
To su naa srpska posla - al aj da malo smanjimo strasti.

Na RC forumu se jednom rasprava toliko odvukla da su ljudi postali kao ona banda sa Farme, psovali i mrtvo i ivo.

Da ne smaram dalje...

ivili i kapu nakrivili happy
http://dalmacija.atspace.com Pošalji privatnu poruku
markisha
Član

Registrovan: 28.01.09
Upisano u 29-06-2010 09:05
Evo ja da dodam svoj komentar.
Meni su bas simpaticni ovi naslovi i zabavljaju me.Smatram da oni zrace kreativnoscu samog autora,aq postavke kao i naseg jezika.I kao sto neki rekose treba se opustiti i zabaviti.Jer ovaj je hobi zabavan zar ne?

Dok Coa nije cestitao autorima na naslovima ja nebi ni obratio paznju na iste.I iskreno svi ostali naslovi na engleskom su prilicno glupavi i lice jedno na drugo,tako da ne ostavljaju nikakav utisak,odnosno bar ja ne obracam paznju na njih.

Pozdrav!

P.S.Ako ikada ja napravim neku postavku za takmicenje sigurno nece se zvati "peace of fish odyssey"
Pošalji privatnu poruku
Akvarijum Centar Coa
Administrator

Upisano u 29-06-2010 23:17

Profesor doktor magistar primarius akademik tajni agent 007 i ?arobnjak VUJOEVI? DULE

NEPOBITNE CINJENICE

...osvojio je:
-9 titula prvaka drzave zaredom
-4 titule regionalnog prvaka zaredom
-3 nacionalna kupa zaredom
-evropski kup Radivoja Koraca
...

...ove godine presao u velikana evropske kosarke moskovski CSKA za 5 MILIONA EVRA.

...proglasen od strane EVROLIGE za najboljeg trenera EVROPE

..."proizveo'' desetine igraca od kojih nekoliko danas predstavljaju Srbiju, zvanicno 2.selekciju Evrope.

...najcenjeniji i najpriznatiji sportski radnik sa ovih prostora

IDEMO DALJE:

-Dule Vujoevi? je izgovorio sve postoje?e psovke najmanje jednom
-Dule Vujosevic izgovori vise psovki za vreme utakmice nego sto Arena moze da primi gledalaca.
-Dule Vujoevi? moze da dobije tehni?ku bez ulaska u halu.

Ko razume, shvatice.

Over&Out.
Izmenio Akvarijum Centar Coa u 29-06-2010 23:19
Pošalji privatnu poruku
lakosta88
Član

Registrovan: 29.09.09
Upisano u 29-06-2010 23:57
mislim da dajete previse paznje ovome. meni je licno bilo zanimljivo kada sam vidio ta imena. mozda i nije ok,ali ajde na srpskom su bez razmaka happy pitam se samo kako bi sudije reagovale kada bi poslali aq sa istim imenom ali na eng jeziku happy razumijem sta je Coa pokusao reci,ali mislim da pokusava spojiti 2 svijeta. dule vjerovatno ima itekako razloga da psuje. a na kraju krajeva ko ce se sjetiti njegovih psovki pored toliko uspjeha u karijeri? s druge strane mi ovamo trenutno vise govorimo o "skrivenoj perverziji" imena aq a mnogo manje o uspjehu kolega.
uglavnom bilo i proslo nema potrebe vise pricati o tome. cestitam svim takmicarima s foruma. hejhej :beer:
Pošalji privatnu poruku
Akvarijum Centar Coa
Administrator

Upisano u 30-06-2010 03:01
Pazi, ja sam posebno zainteresovan za ovu temu ne toliko zbog ovog konkretnog slu?aja. O ovom slu?aju je u svom poslednjem postu drug Isnogood rekao sve ta treba re?i.

Cela ova rasprava ima jedan iri kontekst, koji je izrazito bitan i ja iz eti?kih razloga ne elim da pre?utkujem.

Ovde se, kao i mnogo puta do sada po forumima, radi o jasnom nepotovanju pojedinaca, njihovih miljenja i slobode izraavanja. Kad se uz to doda izraena netolerancija, onda imamo probleme u komunikaciji. ?injenica je da nam fali malo vie ose?aja za toleranciju, ali nam zato ose?aja da odmah osudimo nekog ne manjka. Tu smo ampioni.

U svakoj grani umetnosti, muzici, filmu, slikarstvu... moe da prona?e elemente koji mogu biti predmet svakojakih rasprava, pa eto vidimo sad i u ovoj vrsti umetnosti - akvaskejpingu. Da, i ovi akvarijumi su umetni?ka dela i mogu da se zatite u Zavodu za zatitu intelektualne svojine.

Oko mnogih stvari imamo podeljenih miljenja, te ne znam ni jedno umetni?ko delo da su se svi ljudi sloili oko istih vrednosti. Zato postoji neto to se zove TOLERANCIJA.

Pogledaj rep muziku, hip-hop i sl. Prevedi tekstove nekih koji su stekli svetsku slavu, recimo Eminema i sli?nih. Ima li neke drave u razvijenom svetu, koja zabranjuje takvu muziku zbog tekstova u kojima moe da prona?e multiplikovane Pederike Tenaguzije i Nakite Micucise ??? Da bi pojanjenje bilo to plasti?nije evo malo Ajs Nigrutina:
Link
Da, i to je umetnicko delo, te je autor zati?en na svaki mogu?i zakonski na?in, jer predstavlja njegove li?ne stavove i miljenja, koji ne moraju po defaultu da budu ispravni i sl.

I sada bih stvarno zavio sa jednim citatom, vezanim za skoranje su?enje akademiku Dobrici ?osi?u. Citat se odnosi na one koji su pokuavali da napadima na poznatu li?nost daju sebi na zna?aju.
''Mnogo bi vanije bilo isterati na ?istinu onu vojsku umivenih licemernih kulturnih oktopoda koji na pitanjima tipa ?Ko je, naposletku, Dobrica?? izgra?uju drutveni status i ine famozne benefite''

p.s. Duleta sam pominjao kao primer kako ne?iju li?nost, vrednost i drutveni status ne ?ine banalne stvari kao to je sklonost ka psovkama, nego RAD I REZULTATI koje postie.
Izmenio Akvarijum Centar Coa u 30-06-2010 03:12
Pošalji privatnu poruku
bimbo
Član

Registrovan: 11.06.10
Upisano u 30-06-2010 08:28
razz
Pošalji privatnu poruku
lakosta88
Član

Registrovan: 29.09.09
Upisano u 30-06-2010 12:25
:beer: :Thumb:
Pošalji privatnu poruku
Flok
Član

Reputacija: [ +3 ]
Registrovan: 03.05.07
Upisano u 30-06-2010 12:50
Coa je napisao/la:

p.s. Duleta sam pominjao kao primer kako ne?iju li?nost, vrednost i drutveni status ne ?ine banalne stvari kao to je sklonost ka psovkama, nego RAD I REZULTATI koje postie.

Moebidne i tako, ali pri?ale mi stare podgori?ke babe da Dule vaktile ( do 5 godine kada je preselio u Beligrad ), skoro da nije psovao, a izgleda da je sve tako zae?eren bivo dok nije porastao i po?eo raditi i postizati rezultate. haha
to zakonom o podudarnosti trouglova sleduje- ko ima taj nekakav rezultat, uspjeh, naj naj neto, pa ?ak i broj sa najvie reputacija, taj psuje ko ko?ija mada nekad i u svoju bradu vie no po ?ariji internetskoj :boske:

Fora je u fazonu slede?em - ko psuje taj i lae a ko lae taj i krade a ko krade ide u zatvor, a ko se vrati iz zatvora daje seksualne naslove za ta takmi?enja. haha
I jo bitnije da neko i psuje i ne psuje, a ena ga vara i ostavlja iako je popeglan po najsavremenijem update bontonu pa i ide i ne ide u doivotni emotivni zatvor zbog (ne) upotrebe psovke, kako mu se ve? tutne iz toga to je bivo uskla?eni licimjer i olo sa oloevi?ima i sa psovkom i bez psovke, zavisno ?ijoj strani pretee malogra?anska podobnost ili vlast koja mu sudi. Naro?ito ako se pali na evropejskog nekog kandidata koji mu saoptava da je u civilizaciji stranjskoj sve civilizovano a nae, eh nae, naprijed nai samo jai.

E sad, kakav ?ojek taka mu i besjeda to viko moj ?edo Nole mada je imao rek'o bih poneku mudru psovku, tako da ja ipak nisam za psovku sirovinsku ili sirovinsko saoptavanje ma ?ega a naro?ito ne naslova, i naro?ito bez duhovitog iz neustajalog, a ne zafa?anje iz ustajalo trivijalnog!
Recimo kod mene seljaci psuju sa tri slova na po?etku re?enice mada se apostrof podrazumjeva: 'bem ti sve sem Boga, osobice svaku vlast! Tek moderno doba doda ono Jeeee iz kruga dvojke, bilo iz Vukovog Crvenog bana ili nekog dananjeg.

No, znamo i za onu - ne valja djeco psovati, - ali ako ste umjetnici ponekad bi mogli a naro?ito ako imate akvarijum?e umjetni?ko! Umjetniku je sve dozvoljeno, i tu nema ta da se pri?a. A ni da se psuje. Zato i ne volem umjetnike toliko ali su mi i simpati?ni.

A sad jo ozbiljnije, teko da bih dao takav eksplicitni naslov ikad, ali bi dao svakako prije neto iz bogatog naeg jezika nego stranjskog. Recimo - Lavor?e za noge plaknuti, je fincukasto ?ak na talijanski vu?e. Ili ako ve? mora ta seksualna aluzija onda - Snajkina uvrela dezvica ( to je ?ak internacionalno poto ima turcizam unutra ), ili tatiga znadem ali ne bih nikada te atrova?ke jalijake trivijalnosti. Zato to su ustajali.

A ti neki to se boje da ?e ih stranci kad tad provaliti i obrukati domovinu nam voljenu ( koja eto brani se svojom retori?kom ljepotom ), pa i o?e naro?ito ako ti isti duebrinici polete im re?i sa te?nim neakcentovanim tu?icama. Samo ne znam kako ?e im prevesti kad nisu ?uli nikad toboe nijednu civilizacijsku psovku pa nemaju sinonima potrebnih. :smiley29:

Ali stvarno nije vie interesantno davati takva imena, ponovoli bi se a to vie ne bi bilo fora. Mada u tom duhu ka malo promiljenijem pa da bude forica, moglo bi se i?i. tavie, Jutros mi je utrikularija procvjetala...nije loa, ili Nagnah konja te napojih, iz Crvenog bana moda bi bila jo bolja. cool
Pošalji privatnu poruku
Dusan79
Član

Registrovan: 25.07.09
Upisano u 30-06-2010 14:11
Stvarno steta, sto je Vujosevic otisao. Nece biti isto bez njega. Ali pozelimo mu sve najbolje u Moskvi! razz
Pošalji privatnu poruku
salmotruta
Član

Registrovan: 17.11.08
Upisano u 05-07-2010 19:27
Jos jednom izvinjenje svima koji su se potresli a zaista nisu imali potrebe.Ja na ovim prostorima nikada nisam napisao ruznu rec niti predstavljao ove akvarijume sa tim imenima.Ta imena su otisla u svet i u principu nisu imala namenu da nekog uvrede vec jednostavno takvo je ime dato i to je to. hejhej
Izmenio Brainman u 05-07-2010 21:19
Pošalji privatnu poruku
gMajstor
Član

Registrovan: 12.08.09
Upisano u 05-07-2010 19:44
Lelke lelke svadja a ja ne ucestvujem biggrin greota kad nemam sta reci biggrin Svaka cast za nazive a kome se nazivi ne dopadaju nek odu kod onog :cenzu: da im prilepi prezime biggrin
Izmenio Brainman u 05-07-2010 21:19
www.barnak.co.rs Pošalji privatnu poruku
Stranica 2 od 2 < 1 2
Idi na:
Meni
ONLINE prodaja
stari FORUM
AKVARIJUM CENTAR
Akvarijum Centar
Izrada akvarijuma
Održavanje akvarijuma
Juwel akvarijumi
Slike akvarijuma
AKCIJE, AC
Akvarijumske ribice
3D pozadine
PostExpress
KATEGORIJE PROIZVODA - najprodavanije
Kompresori Resun LP
Kanister filteri za akvarijum
Pumpe za fontane
Tetra Diskus
Kvarcni pesak za akvarijum
Oprema za akvarijum

Prijava
Korisniko ime

Lozinka

Zaboravili ste lozinku?
Zatraite novu OVDE.

Gosti: 202
Nema članova prisutnih

Registrovanih: 2,771
Neaktiviranih članova: 0
Najnoviji: Akvarijum Studio

Zadnji članci
Vrste i uzgajanje sl...
Proizvodjac za CO2 (...
Kozice za akvarijum ...
Lepljenje (pravljenj...
Kompakt Fluorescentn...
Postizanje efekta du...
Vodene paprati - Tip...
Filtracija u nature ...
T5 (HO) i T8 rasvjeta
Trimovanje biljaka u...
CO2 drop checker
Trimovanje stabljika...
Iwagumi - odrzavanje...
Alge i biljke
Iwagumi - kreiranje ...
Principi i tehnike u...
Iwagumi - principi p...
PPS-pro na?in doziranja
Odgovarajuce doziran...
Put do finalnog izgl...
Razvoj supstrata u "...
Identifikacija mahovina
Nature aquarium, aqu...
Tajne holandskog sti...
DIY Makroelementi st...
Principi aquascapinga
Low light biljni akv...
Biljke prednjeg plan...
Zid od mahovine
Dugorocno odrzavanje...
Filtracija u biljnom...
Metal halogena - MH ...
Drvo i bilje na njemu
Neocaridina denticul...
Rastvorljivost gasov...
EI sistem doziranja
Kontrola algi u bilj...
Cryptocoryne - prepo...
Znacaj mikro i makro...
DIY neonsko osvetljenje
Podloga u akvarijumu
Slama u borbi protiv...
Biotopski akvarijum ...
Supstrat za cvece ka...
Uzgoj biljaka u Hydr...
Aquascaping
Kamen i drvo - dekor...
Sezona biljaka
Razmnozavanje akvari...
Otvoren akvarijum
Osvetljenje za akvar...
Dodavanje CO2 u akva...
Makro i mikro elementi
Vrste algi

Akvarijum Centar 1, ADRESA: Ugrinovačka 116 f, Zemun, Beograd, PAK 200461, Srbija, TELEFON: 065 / 82 52 755 FAX: 065 / 82 52 755 EMAIL: akvarijumcentar1@gmail.com MATIČNI BROJ: 64401467 PIB: 109748569 RADNO VREME: radnim danima 10:00–20:00, subotom 10:00–16:00,