POČETNA ONLINE prodaja stari FORUM Tekstovi Galerija Pretraga AKVARIJUM CENTAR FB stranica FB slike akvarijuma August 24 2019 16:14:39
Akvarijum Centar

Juwel akvarijumi

Ponuda ribica - cene

Baner

Atman EF-4

Izrada akvarijuma

Vidi temu
Aqua art - saveti i ideje za akvaristiku | AKVARISTIKA - RAZNO | Akvaristika - Fotografija meseca
Stranica 1 od 2 1 2 >
Autor Colisa lalia
lakosta88
Član

Reputacija: [ +7 ]
Registrovan: 29.09.09
Upisano u 12-11-2009 23:38
mislim da su ove bolje od slika neonkica
lakosta88 dodata sledeća slika:

../forum/attachments/gurami.jpg
640x480 [JPG]
Pošalji privatnu poruku
Autor RE: Colisa lalia
lakosta88
Član

Upisano u 12-11-2009 23:39
2

../forum/attachments/gurami22.jpg
640x480 [JPG]
Pošalji privatnu poruku
lakosta88
Član

Upisano u 12-11-2009 23:41
3

../forum/attachments/gur.jpg
800x600 [JPG]
Pošalji privatnu poruku
lakosta88
Član

Upisano u 12-11-2009 23:45
3

../forum/attachments/g3.jpg
800x600 [JPG]
Pošalji privatnu poruku
paleoglodit
Član

Reputacija: [ +5 ]
Registrovan: 18.10.08
Upisano u 13-11-2009 00:14
Treca mi je najbolja mada nije dobro kadrirana.

Druga ti je bolje kadrirana ali manje ostra.

Zadnja je skroz losa : mutna lose kadrirana preterano eksponirani dalovi (izgoreli) nasuprot totalnom mraku i suma jer si preterao sa naknadnim izostravanjem koje ne pomaze ako je fotka mrdnuta. Tako si samo dobio zrnastu biljku u pozadini .

Prva slika je takodje lose kadrirana i bila bi ok samo da nema to belilo odsjaj oko usta i glave.
Izmenio paleoglodit u 13-11-2009 03:18
toddush@hotmail.com Pošalji privatnu poruku
Gliga
Član

Reputacija: [ +9 ]
Registrovan: 14.03.07
Upisano u 13-11-2009 00:18
Paleo,nemoj da si na kraj srca!
Lepe sli?ice i jo lepe ribice.Pravo osveenje na sajtu.razz
O?ekujemo jo bolje slike!:Thumb:
Pošalji privatnu poruku
lakosta88
Član

Upisano u 13-11-2009 00:25
paleoglodit je napisao/la:
Treca mi je najbolja mada nije dobro kadrirana.

Druga ti je bolje kadrirana ali manje ostra.

Zadnja je skroz losa : mutna lose kadrirana preterano eksponirani dalovi (izgoreki) nasuprot totalnom mraku oma i suma jer si preterao sa naknadnim izostravanjem koje ne pomaze ako je fotka mrdnuta. Tako si samo dobio zrnastu biljku u pozadini .

Prva slika je takodje lose kadrirana i bila bi ok samo da nema to belilo odsjaj oko usta i glave.

TRECA-kako bi po tebi bila dobro kadrirana? mislim da se na ovakvom stilu fotografije nema puno govoriti oko samog kadra
DRUGA-za drugu se slazem,slika jeste pomalo mutna ali sta se moze happy
ZADNJA- za ovaj komentar si me iznenadio crybaby ali negativno,bez uvrede ali slika je po meni jako dobra. riba nije citava ostra sto joj po meni i dize cijenu.. ostar je vrh glave dok je ostatak blago mutan. to i jeste car fokusa. slika nije zanimljiva kada je citava ostra. govorim jer sam isao na kurs fotografije. rado bi ti pokazao fotke ali nemaju veze sa akvaristikom tako da...naknadnog izostravanja nije bilo,aparat je takav da je sum na svakoj slici pod slabijim osvjetljenjem. u photoshopu je samo boja blago pojacana i stavljen potpis.
PRVA- los kadar je jer riba nije u sredini? zar ne mislis da bilje u pozadini podize citavu fotografiju?
Pošalji privatnu poruku
lakosta88
Član

Upisano u 13-11-2009 00:46
Gliga je napisao/la:

hvala gliga :god:
Pošalji privatnu poruku
paleoglodit
Član

Upisano u 13-11-2009 01:21
Gliga je napisao/la:

Nisam na kraj srca nego naprotiv Lakostu pokusavam vec neko vreme da nagovorim i podstaknem. Ako delujem strogo to je u najboljoj nameri. Vidim da covek voli i vuce ga to. Ja licno vise volim da mi neko postavlja vise i vise kriterijume ali sa obrazlozenjem.happy:Thumb::afro::old:
Izmenio paleoglodit u 13-11-2009 01:22
lakosta88
Član

Upisano u 13-11-2009 01:24
paleoglodit je napisao/la:
Gliga je napisao/la:

Nisam na kraj srca nego naprotiv Lakostu pokusavam vec neko vreme da nagovorim i podstaknem. Ako delujem strogo to je u najboljoj nameri. Vidim da covek voli i vuce ga to. Ja licno vise volim da mi neko postavlja vise i vise kriterijume ali sa obrazlozenjem.happy:Thumb::afro::old:

ovo postujem svakako happy :Thumb:
Pošalji privatnu poruku
paleoglodit
Član

Upisano u 13-11-2009 04:59
lakosta88 je napisao/la:
TRECA-kako bi po tebi bila dobro kadrirana? mislim da se na ovakvom stilu fotografije nema puno govoriti oko samog kadra

Moze se svugde govoriti o kadru i to je duza prica.

lakosta88 je napisao/la:
ZADNJA- za ovaj komentar si me iznenadio crybaby ali negativno,bez uvrede ali slika je po meni jako dobra. riba nije citava ostra sto joj po meni i dize cijenu.. ostar je vrh glave dok je ostatak blago mutan. to i jeste car fokusa. slika nije zanimljiva kada je citava ostra. govorim jer sam isao na kurs fotografije. rado bi ti pokazao fotke ali nemaju veze sa akvaristikom tako da...naknadnog izostravanja nije bilo,aparat je takav da je sum na svakoj slici pod slabijim osvjetljenjem. u photoshopu je samo boja blago pojacana i stavljen potpis.

Nije netacno to sto kazes u principu. Sve je to pitanje nekih analogija. Znaci nije mi bas zanimljiva slika ovog tipa gde je jako malo toga ostroga a 95% mutno. To se ne radi po svaku cenu. Ono sto je zanimljivo ne mora biti i lepo a vazi i obrnuto.

Problem je ovde sto slika nije nefokusirana nego nezgodno "mrdnuta". Mogla bi biti i mrdnuta na neki efektan nacin. Problem je kako rekoh preterano izostravanje koje je naglasilo neke preeksponirane tacke (riblje oko, ledja) a pri tom ne moze pomoci.

Kad je nesto totalno belo deluje na coveka kao izvor svetlosti te se u slikarstvu ne smatra bojom.To svetlo odvlaci paznju sa boja.Osvetljeni delovi predmeta su prvo sto ljudsko oko registruje. Zato je formiranje svetla u slikarstvu (forma svetla) ili osvetljenje u fotografiji od najveceg znacaja.

S druge strane se totalno crno smatra mrakom a ne bojom.Totalno crno izaziva osecaj rupe kod gledaoca.Posebno povrsina koja je ostro oivicena, a crna, daje utisak rupe i takodje moze odvuci paznju sa teme. Izbegava se u slikanju kada se zele docarati crne povrsine a ne rupe. Cak i kad mislis da je povrsina crna ona je namerno samo tamna. Cilj ovakvih fotografija (riba i akvarijuma) i vecine slika je da bude sto vise boje osim u specijalno ciljanim slucajevima.

Zasto? Da docara realno ribu ili nesto drugo. Druga je stvar ako ides u umetnicke fotografije pa se igras malo i van nekih granica.Ali onda treba biti veci mangup i prethodno sazvakati gore pomenuto milion puta. Nije to tako lako osim ako se desi slucajno sto je u fotografiji vise verovatno nego u slikarstvu (slucajni pogodak). Posle je fora to i prepoznati i procenitinamig Nekome promakne iz ruku neprimetno nesto sto vredi.namig

Zakljucak je da je ta slika zamalo mogla biti najbolja po meni ali ipak nije. I mozda si se obradovao u prvom momentu ali ima te ozbiljne nedostatke. Znaci kao "skica" kompiozicije je najbolja ali gubi na drugim stvarima te podriva kompoziciju tako sto ta biljka gubi znacaj koji je mogla imati....Pa cak i riba gubi na znacaju jer je vecinom mutna te ostaje samo predeo oko glave .....mogao bih ti jos detaljnije objasniti ali je lakse usmeno. Ostaje pitanje koliko je kadar ispunjen bitnim delovima koje hoces da istaknes a koliko je pomocnog prostora....:thinking:

lakosta88 je napisao/la:PRVA- los kadar je jer riba nije u sredini? zar ne mislis da bilje u pozadini podize citavu fotografiju?

Ne mora riba biti u sredini da bi bio dobar kadar. Bilje u pozadini je suvise mutno i deluje ko fleka, malo ga je itd.Po meni nista ne podize u ovom slucaju. Jedino sto docarava je osecaj dubine ali kadar ostaje los. Kadar je malo duza prica.U oovom slucaju ima vise od jedne mane i mi prilikom obrade biramo "manje zlo" a to je nasa slobodna procena. Ovo sve vazi i u slikarstvu kao jedna od njegovih najvaznijih osnova (osim obrade na kompu.). Na ravnotezu utice intenzitet , kolicina,vrsta i oblik boje, svetla (sta je svetlo po toj teoriji mogao bih mnogo pisati ali se to u praksi i posmatranjem slike ili fotografije najbolje analizira) ..... linije, ivice,itd. Jednom recju puno faktora.

Drago mi je da si spreman za ovakve diskusije jer se o estetici raspravlja itekako. Za ukuse ne znam.... neki vole budjav sir i mesni narezak pa nek jedu (i ja volim :sorry: )

:Thumb: Pozdrav i cekam nove slike. Nemoj da se ustrucavas da kacis slike. Samo bezi od sujete. Veliki je neprijatelj umetnosti :old: I najvise vezbaj svoje oko.:old: pa onda aparat.:Thumb:

Nabrbljah ja sabajle dosta toga. A?:smiley29:
Izmenio paleoglodit u 13-11-2009 06:46
gMajstor
Član

Reputacija: [ 0 ]
Registrovan: 12.08.09
Upisano u 13-11-2009 13:20
Ja milim samo ako moze da objasni ili da mi posalje PP posto nameravam da drzim ove ribe, kakve su kakvi su njihovi zahtevi, koje su im mane a koje prednosti. Zaista bih molio da dobijem pojasnjenje. Posto sam cuo da su jako nestabilne sto se tice bolesti. Onda s kojima ribicama mogu, a s kojima ne? Dal moze da ide sa bettom splenders (Sijamskim borcem), znam da se bas ne podnose, ali dal se vremenom situacija smiri ili se pogorsa itd itd
www.barnak.co.rs Pošalji privatnu poruku
lakosta88
Član

Upisano u 13-11-2009 14:00
jedna nova,pa molim komentare.
iso 200
brzina okidaca 1/50
f 3.5
ova je obradjena u photoshopu,malo sam se igrao sa bojom svjetlom itd,prosla je kroz par layera te kroz topaz filter.

../forum/attachments/aqua22.jpg
800x600 [JPG]
Pošalji privatnu poruku
lakosta88
Član

Upisano u 13-11-2009 14:01
evo i original

../forum/attachments/aqua2_4.jpg
800x600 [JPG]
Pošalji privatnu poruku
paleoglodit
Član

Upisano u 13-11-2009 14:05
Lakosta samo na brzinu razz. Moram da idem negde ali cu ti napisati kasnije.
lakosta88
Član

Upisano u 13-11-2009 14:09
evo jos jedna. properties isti ja mislim. i opet mallo podesavanja u photoshopu.
Savijet za one koji koriste PS CS4,pri ptvaranju slike idite na Open As te sliku otvorite kao Camera raw. tada ce te imati prije samog otvaranja slike dosta ponudjenih filtera kojima mozete podesiti sliku a da se prirodnost ne izgubihejhej

../forum/attachments/aqua3_2.jpg
800x524 [JPG]
Pošalji privatnu poruku
paleoglodit
Član

Upisano u 13-11-2009 23:50
Ovo ti je bolja partija fotki. I druga ti je superrazz:Thumb::afro:

Ipak ti je ISO 400 a ne 200 kako si napisao.:old:
gMajstor
Član

Upisano u 16-11-2009 18:15
Dakle niko nista o njima ne zna. A verujem da su ribice prelepe za biljni akvarijum, ali ... ok ... Ovde svi samo furaju neokice i tako te sitne ribice
Gliga
Član

Reputacija: [ +9 ]
Registrovan: 14.03.07
Upisano u 16-11-2009 18:22
gMajstor je napisao/la:
Dakle niko nista o njima ne zna. A verujem da su ribice prelepe za biljni akvarijum, ali ... ok ... Ovde svi samo furaju neokice i tako te sitne ribice

LINK
Pošalji privatnu poruku
gMajstor
Član

Upisano u 16-11-2009 21:56
Ma to sam citao ... ali to je neozbiljno, meni trebaju ozbiljni ljudi poput vas ovde, da cujem savete.
Stranica 1 od 2 1 2 >
Idi na:
Meni
ONLINE prodaja
stari FORUM
AKVARIJUM CENTAR
Akvarijum Centar
Izrada akvarijuma
Održavanje akvarijuma
Juwel akvarijumi
Slike akvarijuma
AKCIJE, AC
Akvarijumske ribice
3D pozadine
PostExpress
KATEGORIJE PROIZVODA - najprodavanije
Kompresori Resun LP
Kanister filteri za akvarijum
Pumpe za fontane
Tetra Diskus
Kvarcni pesak za akvarijum
Oprema za akvarijum

Prijava
Korisniko ime

Lozinka

Zaboravili ste lozinku?
Zatraite novu OVDE.

Gosti: 154
Nema članova prisutnih

Registrovanih: 2,771
Neaktiviranih članova: 0
Najnoviji: Akvarijum Studio

Zadnji članci
Vrste i uzgajanje sl...
Proizvodjac za CO2 (...
Kozice za akvarijum ...
Lepljenje (pravljenj...
Kompakt Fluorescentn...
Postizanje efekta du...
Vodene paprati - Tip...
Filtracija u nature ...
T5 (HO) i T8 rasvjeta
Trimovanje biljaka u...
CO2 drop checker
Trimovanje stabljika...
Iwagumi - odrzavanje...
Alge i biljke
Iwagumi - kreiranje ...
Principi i tehnike u...
Iwagumi - principi p...
PPS-pro na?in doziranja
Odgovarajuce doziran...
Put do finalnog izgl...
Razvoj supstrata u "...
Identifikacija mahovina
Nature aquarium, aqu...
Tajne holandskog sti...
DIY Makroelementi st...
Principi aquascapinga
Low light biljni akv...
Biljke prednjeg plan...
Zid od mahovine
Dugorocno odrzavanje...
Filtracija u biljnom...
Metal halogena - MH ...
Drvo i bilje na njemu
Neocaridina denticul...
Rastvorljivost gasov...
EI sistem doziranja
Kontrola algi u bilj...
Cryptocoryne - prepo...
Znacaj mikro i makro...
DIY neonsko osvetljenje
Podloga u akvarijumu
Slama u borbi protiv...
Biotopski akvarijum ...
Supstrat za cvece ka...
Uzgoj biljaka u Hydr...
Aquascaping
Kamen i drvo - dekor...
Sezona biljaka
Razmnozavanje akvari...
Otvoren akvarijum
Osvetljenje za akvar...
Dodavanje CO2 u akva...
Makro i mikro elementi
Vrste algi

Akvarijum Centar 1, ADRESA: Ugrinovačka 116 f, Zemun, Beograd, PAK 200461, Srbija, TELEFON: 065 / 82 52 755 FAX: 065 / 82 52 755 EMAIL: akvarijumcentar1@gmail.com MATIČNI BROJ: 64401467 PIB: 109748569 RADNO VREME: radnim danima 10:00–20:00, subotom 10:00–16:00,